Král Šamanů Recenze

18. february 2011 at 16:40 | Zeke |  Informace

Název japonsky: シャーマンキング

Název anglicky: Shaman King

Název česky: Král šamanů

Vysíláno: 2001 - 2002

Počet epizod: 64

OVA: nemá

Žánr: shonen, comedy, fantasy, fight, shamanJednou za 500 let se koná turnaj, kde šamani bojují o titul Krále šamanů.Pozná se to tím, že po obloze putuje Hvězda osudu, za níž je její zlé dvojče, které může zničit svět a právě Král šamanů rozhodne o zničení nebo záchraně světa.

Asakura Yoh je chlapec pocházející z šamanského rodu Asakura.Stejně jako většiny, je jeho úkolem stát se Králem.Šamani bojují pomocí spojení svých duchů strážných nebo transformací do svých zbraní.Yoh zatím svého ducha hledá a při přestěhování do jiného města získá nejen Amidamara jako ducha, ale i kamaráda Mortyho a hned na to i nepřítele.Yoh díky své klidné a líné povaze se o turnaj příliš nestará, což po střetu s Tao Renem, kdy skončí v nemocnici, napraví jeho snoubenka Anna.Ta mu nasadí přísný trénink a z Mortyho udělá služebnou.Do jejich života se připlete i Ryu a Horo Horo, kteří se odloučí po Yohově porážce Faustem VIII., když odchází trénovat s Annou a Amidamarem za svým dědou.


Nyní má být jeho poslední zápas, který rozhodně o postupu do dalšího kola v turnaji, s Tao Renem.Nakonec oba postoupí a z Yoha s Renem se stanou přátelé. Ren má však nevyřízené účty se svým strýčkem, který ho učil nevěřit lidem a být krutý.Tím se do toho zamotají i Yoh a jeho přátelé.Pomohou Renovi a jeho sestře Jun vypořádat se se svou rodinou a potom společně cestují do Doubie Village.

Na cestě se setkají se svými nepřáteli jako třeba Haem (Zeke) s jeho stoupenci nebo X-Laws (Spravedlivý), ale také k sobě naberou posilu, kterou se stává Lyzerg a Choco a menší přátelskou konkurenci ze strany pěti potrhlích šamanek.

Hao odstraňuje všechny, kdo se mu postaví do cesty a nechtějí jeho nový svět a X-Laws, ač jsou proti Haovi, nejsou o moc lepší než-li on.Vůdkyní X-Laws je Iron Maiden Jeanne.Přetáhnou k sobě Lyzerga, který chce mermomoci pomstít své rodiče.Při bojích skupin Haa, X-Laws a Yohovi skupiny jsou nemalé ztráty na životech.

Hao se rozhodne získat titul Krále šamanů bez oficiálního souboje a tak nezbývá Yohovi a jeho přátel nic jiného, než zastavit konec světa.

 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama